Tenis
0

ATP Miami: Murray lako dalje, Đoković bez borbe u osmini finala

Andy Murray (Foto: EPA)
Srbin Novak Đoković, drugi teniser svijeta, plasirao se u osminu finala ATP Masters 1000 turnira u Miamiju bez borbe, jer je njegov nesuđeni suparnik, Nijemac Florian Mayer, odustao od nastupa zbog povrede.

Florian Mayer je u 2. kolu pobijedio Ivana Dodiga, ali je zbog ozljede prepona otkazao ogled protiv Đokovića, koji će u osmini finala igrati protiv Španca Tommyja Robreda, pobjednika protiv Francuza Juliena Benneteaua 6-3, 6-4 nakon 78 minuta igre.

Branitelj naslova i šesti nositelj, Britanac Andy Murray trebao je samo jedan sat i 13 minuta za pobjedu protiv Španca Feliciana Lopeza 6-4, 6-1. Murray će u osmini finala igrati protiv 11. nositelja, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, koji je svladao Cipranina Marcosa Baghdatisa 4-6, 7-6(6), 7-5 nakon dva i po sata igre.

Marcos Baghdatis, koji je dobio pozivnicu organizatora, a na turniru su u njegovoj pratnji supruga Karolina Šprem i trener Željko Krajan, propustio je izvrsnu priliku za pobjedu, jer je u tie-breaku drugog seta vodio s 5-1, a u trećem setu nije iskoristio niti jednu od pet break lopti.

Na turniru teniserka, druga nositeljica, Kineskinja Li Na, probila se u osminu finala pobjedom nad Amerikankom Madison Keys 7-6(3), 6-3.

ATP Miami, 3. kolo:

Murray (6) – Lopez (32) 6-4, 6-1 Tsonga (11) – Baghdatis 4-6, 7-6(6), 7-5

Robredo (16) – Benneteau 6-3, 6-4 Đoković (2) – Mayer (30) predaja Mayera bez borbe