Tenis
7

ATP Miami: Kyrgios eliminisao Zvereva i zakazao polufinale s Federerom

(Foto: EPA)
Australac Nick Kyrgios (16. ATP) se plasirao u polufinale Mastersa u Miamiju, gdje će igrati protiv Švicarca Rogera Federera. Eliminisao je Nijemca Alexandera Zvereva (20. ATP) rezultatom 2:1 u setovima.

Tokom prvog seta su teniseri čvrsto držali svoj servis, tako je bilo sve do devetog gema, kada je Kyrgios napravio break za 5:4, a potom uspješno servirao za 6:4 i vodstvo u ovom meču.

Drugi set je bio izjednačen, a riješen je u tie-breaku, gdje je bolji bio Zverev 7:6 (11:9) te je izjednačio na 1:1 u setovima.

Odlučujući treći set pripao je Kyrgiosu zahvaljujući breaku koji je napravio u šestoom gemu za vodstvo 4:2. Prednost je do kraja seta sačuva i dobio ovaj meč nakon 2 sata i 36 minuta igre, čime se plasirao u polufinale.

Australac će u polufinalu odmjeriti snage sa Švicarcem Rogerom Federerom, koji se nalazi na šestom mjestu ATP liste. On je s 2:1 u četvrtfinalu pobijedio Čeha Tomaša Berdycha (14. ATP).