Tenis
2

ATP Doha: Nadal u šestom pokušaju do naslova

Rafael Nadal
Španski teniser Rafael Nadal osvojio je 61. ATP naslov u karijeri, slavivši u finalu Dohe protiv Francuza Gaëla Monfilsa sa 6-1, 6-7(5), 6-2.

Nadal je u 11. međusobnom meču protiv Francuza upisao devetu pobjedu, kojom mu je uzvratio za poraz na ovom istom turniru prije dvije godine. Tada je Monfils slavio u polufinalu sa 6-3, 6-4.

Iako je ovoga puta Monfils uzeo set, on niti u jednom trenutku nije bio ozbiljna prijetnja španskom "matadoru". Nadal je u potpunosti kontrolirao igru u prvom i trećem setu, dok je u drugom ispustio preokrenuti zaostatak i riješiti pitanje pobjednika u dva seta.

Nadal je tako na najbolji mogući način otvorio novu sezonu osvojivši turnir u Dohi po prvi put u čak šestom pokušaju. Nadal je, podsjetimo, krenuo u sezonu s prvog mjesta na ATP-jevoj ljestvici najboljih tenisera.