Tenis
0

ATP Doha: Murray savladao Berdycha i izborio finale protiv Đokovića

U finalu ATP turnira u Dohi igrat će dvojica najboljih svjetskih tenisera Andy Murray i Novak Đoković.

Nakon što je u prvom polufinalu Đoković spasio pet meč-lopti i savladao Fernanda Verdasca sa 2:1, u drugom je Murray savladao Tomaša Berdycha sa 2:0 u setovima.

Najboljem svjetskom teniseru u prvom setu bio je potreban samo jedan break i to u četvrtom gemu za 6:3 nakon samo 48 minuta igre.

U pauzi između prvog i drugog seta Čeh je zatražio medicinski time-out zbog problema sa desnom nogom, no nastavio je meč.

U drugom setu u prva dva gema nije bilo breaka, a onda su viđena tri uzastopna. Najprije je Murray poveo sa 2:1, potom je Berdych izjednačio na 2:2, a onda Britanac pravi još jedan break koji se ispostavio da je bio i odlučujući u meču.

Drugi set je trajao šest minuta više od prvog, a Murray ga je riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

Finale između Murraya, koji je ovaj turnir osvajao 2008. i 2009. godine i prošlogodišnjeg pobjednika Đokovića se igra sutra s početkom od 12 sati po našem vremenu.