Tenis
8

ATP Bukurešt: Šetkić pružio dobar otpor, ali izgubio od Verdasca u prvom kolu

Aldin Šetkić
Aldin Šetkić je izgubio od Fernanda Verdasca u prvom kolu ATP turnira u Bukureštu sa 1:2 u setovima nakon 2 sata i 35 minuta igre.

Prvi set je trajao sat i jednu minutu, a nakon što su oba tenisera napravila po jedan break došlo se do tie-breaka u kojem je naš teniser bio uspješniji sa 7:5.

U drugom setu Španac je pokazao zašto je nekada bio sedmi teniser svijeta i jedan od najboljih igrača na šljaci. Za samo 23 minute je "pomeo" Aldina rezultatom 6:1.

U trećem setu ponovo smo gledali veoma zanimljiv meč. Peti gem trećeg seta je bio najduži na turniru. Čak 30 poena je odigrano, a Šetkić je spasio pet break lopti.

Ipak, u 11. gemu Verdasco je uspio doći do breaka, te u narednom bio siguran na svoj servis i iskoristio je prvu meč loptu za trijumf 7:5 nakon sat i 11 minuta igre.

Prvo kolo: Aldin Šetkić - Fernando Verdasco 7:6(5), 1:6, 5:7.