Tenis
5

ATP Basel: Kei Nishikori i Marin Čilić se plasirali u finale

Kei Nishikori i Marin Čilić su se plasirali u finale ATP 500 turnira u švicarskom Baselu.

Nishikori je u polufinalu nadigrao Gillesa Mullera sa 2:1 u setovima nakon dva sata i 18 minuta igre. Luksemburžanin je prvi set dobio sa 6:4, a potom je Japanc uzvratio sa 7:6(3), 6:3 i izborio finalni dvoboj.

Kao i Nishikori, i Čiliću je protiv Miše Zvereva trebalo tri seta i više od dva sata da prođe u finale. Prvi set u svoju korist je riješio Nijemac sa 6:4, a potom je Hrvat uzvratio u drugom setu sa 7:5.

U trećem setu viđena je velika borba, a on je riješen u osmom gemu kada je Čilić iskoristio prvu od tri vezane set-lopte, te je na svoj servis bio siguran i riješio treći set, a time i meč rezultatom 6:3.