Meč u nedjelju
10

Andrej Rubljov i Dušan Lajović se plasirali u finale ATP turnira u Banjoj Luci

Andrey Rublev (Foto: EPA-EFE)
U finalu ATP tunira u Banjoj Luci će igrati ruski teniser Andrej Rubljov i srbijanski igrač Dušan Lajović.

U prvom meču dana Rubljov je pobijedio Slovaka Alexa Molcana rezultatom 2:0 u setovima. Meč je trajao tačno sat vremena i 30 minuta, a nakon što je prvi set ruski teniser osvojio rezultatom 6:2, u drugom je ponovio dobru igru i rezultatom 6:4 osigurao plasman u finale.

Nakon toga, na teren su izašli teniseri iz Srbije - Dušan Lajović i Miomir Kecmanović, a nakon tačno tri sata igre Lajović je poslije velikog preokreta došao do pobjede.

U prvom setu Kecmanović je bio taj koji je bio nešto raspoloženiji te je rezultatom 6:4 došao u vodstvo od 1:0 u setovima, a Lajović se vraća nakon što je osvojio drugi set nakon tie-breaka.

U odlučujućem trećem setu Lajović je rezultatom 6:4 došao do pobjede i plasmana u finale, koj je na rasporedu u nedjelju s početkom u 14 sati.