Roland Garros
8

Anderson izbacio Kyrgiosa, Nishikori i Monfis sigurni u drugom kolu

Visoki južnoafrički teniser Kevin Anderson eliminisao je kontroverznog Australijanca Nicka Kyrgiosa poslije 159 minuta igre i preokreta u četiri seta, 5:7, 6:4, 6:1, 6:2.

Početak meča donio je izjednačenu borbu, a pobjedu u prvom setu presudio je bhrake Nicka u 11. gemu.

Međutim, Kygrios je u drugom setu u potpunosti stao, Anderson je preuzeo kontrolu, vratio brake, a zatim napravio još jedan za izjednačenje i na kraju uzeo set.

Nastavio Južnoafrikanac da dominira i sa dva nova brakea napravio je totalni preokret za vodstvo, da bi isto ponovio i u četvrtom setu za potvrdu trijumfa.

Japanac Nishikori je rutinski izašao na kraj sa domaćim predstavnikom Chardyjem, koji je uspio da ga namuči samo u posljednjem setu (6:3, 6:0, 7:6(5)(.

Siguran je bio i Monfis, prepustivši Monteiru iz Brazila svega šest gemova 6:1, 6:4, 6:1, dok je Edmund iz Velike Britanije porazio Argentinca Oliva 7:5, 6:3, 6:1, koji je u prethodnoj rundi eliminisao Tsongu.