Tenis
0

Aldin Šekić pobjednik "Bosna Opena 2009."

FENA
Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić pobjednik je 5. međunarodnog ITF turnira "Bosna Open 2009. - Memorijal Husein Arslanagić", koji je u proteklih sedam dana igran na terenima Teniskog centra Hotonj-Vogošća.

U finalnom meču Šetkić je kao šesti nosilac pobijedio sedmopostavljenog Francuza Guillaumea Ruffina sa 7:5, 6:2.

Ovo je najveći uspjeh 21-godišnjeg člana Teniskog kluba AS iz Sarajeva, prvog bh. tenisera koji osvojio ovaj turnir iz Futeres serije.

Šetkić će za pobjedu osvojiti 16 bodova, s kojim će popraviti svoju trenutno 576. poziciju na ATP listi.

Vrhunsku formu na turniru naš teniser je potvrdio i osvajanjem titule u dublu. U paru s Aleksandrom Slovićem iz Srbije, Šetkić je u finalu bio bolji od Ivana Đurđevića i Ilije Vučića (Srbija) sa 6:4, 6:3.

Na turniru, vrijednom 10.000 dolara, koji je uspješno organizirao Teniski klub Bosna, učestvovalo je 120 tenisera, rangiranih između 450. i 1890. mjesta na ATP listi iz 12 zemalja.