Tenis
0

Abu Dhabi: I Nadal uvjerljiv protiv Federera

U dvoboju za treće mjesto na ekshibicijskom turniru tenisera u Abu Dhabiju Španac Rafael Nadal je dosta lako s 2-0 u setovima pobijedio Švicarca Rogera Federera.

Premda je nakon teškog polufinalnog poraza od Novaka Đokovića (6-2, 6-1) navijačima ponudio ispriku i obećanje da će protiv Nadala biti znatno bolji, Roger Federer je doživio još jedan poraz bez osvojenog seta 6-1, 7-5. Štoviše, u prvom setu je ponovno bio neprepoznatljiv.

Taj dio igre je izgubio sa 6-1, no u drugom setu se ipak probudio i bio ravnopravan Španac sve do završnice i rezultata 5-5. No, tada je izgubio servis, a potom je Nadal bez problema odservirao za pobjedu.

U finalu ovogodišnjeg izdanja turnira u Abu Dhabiju sastaju se 1. igrač svijeta Srbin Novak Đoković i još jedan Španac David Ferrer. Pobjedniku će pripasti nagrada organizatora u iznosu od 250 hiljada dolara.