0

Sven Hannawald skije zamijenio trkaćim automobilom

FENA
Sven Hannawald
Jedan od najboljih njemačkih skijaša skakača Sven Hannawald (35) okrenuo se auto-utrkama i u predstojećoj sezoni nastupat će u ADAC GT Masters seriji, objavili su njemački mediji.

Trostruki osvajač olimpijske medalje i pobjednik Novogodišnje turneje Četiri skakaonice iz sezone 2001/2002 posljednjih dana na stazi kraj Milana intenzivno trenira za upravljačem Lamborghinija.

Hannawald se i prošle godine želio utrkivati, no morao je odgoditi start zbog operacije stopala. Hannawald je proteklih godina kao gost nastupao na brojnim automobilističkim takmičenjima.

Tokom skakačke karijere Hannawald je osvojio zlatnu medalju na OI u Salt Lake Cityju, te srebrene u Naganu i Salt Lake Citjyu, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio dva zlata, srebro i bronzu.

Pobijedio je i na Novogodišnjoj turneji Četiri skakaonice postavši jedini koji je u istoj sezoni slavio na sve četiri stanice - Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku i Bischofshofenu.