sport
0

Stanišić bez plasmana u finale utrke na 800 metara na SP-u u Donjecku

FENA
Mladi bosanskohercegovački atletičar Bojan Stanišić nije se uspio plasirati u finale utrke na 800 metara na Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore u Donjecku (Ukrajina).

Član AK Pale je u polufinalu osvojio 19. mjesto s rezultatom 1:54.56.

Prethodno je u kvalifikacijama istrčao lični rekord (1.53:23) čime je izborio nastup u polufinalu.

Stanišić je jutros nastupio i u utrci na 1.500 metara, ali je završio na pretposljednjem, 36. mjestu s vremenom 4.41:50.

Prvog dana takmičenja na SP-u bez većeg uspjeha nastupili su Hasib Muratović i Ivana Macanović. Muratović je u utrci na 100 metara u kvalifiakcijama osvojio 76. mjesto (11.61) u konkurenciji 92 atletičara, dok je Macanović, također na 100 metara, osvojila 40. mjesto s vremenom 12.48. Ona će sutra nastupiti i u utrci na 200 metara.

Na SP-u danas će da nastupi i Samir Hodžić u skoku uvis, dok se u petak očekuje nastup Stefani Vukajlović u bacanju kladiva.