Red Bull X-Fighters
0

VIDEO / Španac Dany Torres ukupni pobjednik za 2011. godinu

Sarajevo-x.com
Španac Dany Torres ukupni je svjetski pobjednik Red Bull X-Fightersa za 2011.godinu. Na posljednjem ovosezonskom takmičenju koje je za vikend održano u Sydneyu (Australija) slavio je domaći takmičar Josh Sheehan.

Prema ocjenama relevantnih stručnjaka iz ovog sporta natjecanje u Sydneyu ostat će upamćeno kao najspektakularnije do sada.

"Bio sam siguran u sebe. Znao sam da mogu dotaći vrh, a na kraju sam uspio u svojim namjerama", rekao je odmah nakon takmičenja Sheehan.

Levi Sherwood iz Novog Zelanda završio je na drugom mjestu, dok je na pobjedinčkom postolju na poziciji broj tri stajao ukupni pobjednik - Dany Torres.

Ipak, to mu je bilo dovoljno da osvoji naslov prvaka. Na taj način preuzeo je titulu od pobjednika iz 2009. i 2010. godine Nate Adamsa (SAD).

Dvadesetčetverogodišnji Španac, novookrunjeni prvak, dva puta je tokom sezone bio prvi u Dubaiju i u Madridu, a Adams tri puta u Braziliji, Rimu i Poznanju.

Na šest takmičenja, koja su održana na četiri kontinenta, Red Bull X Fighterse je posmatralo preko 230 hiljada gledalaca. To dokazuje da ovaj sport postaje sve popularniji.

Za kraj treba istaći da je na trećem mjestu u ukupnom poretku završio Andre Villa (Norveška).