Duel Eurolige
0

Solidna partija Džanana Muse u novoj pobjedi nezaustavljivog Reala

Musa u akciji protiv Asvela (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida pobijedili u gostima u okviru 17. kola Eurolige ekipu Asvela rezultatom 77:76 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši šesti uzastopni trijumf.

Od početka utakmice bilo je ujednačeno, ali se Asvel u drugoj četvrtini odvojio pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 39:33 za domaći tim.

Ujednačeno je bilo i u nastavku utakmice u kojem je Asvel održavao prednost sve do posljednje četvrtine. Real se tada u potpunosti probudio te slavio pobjedu nakon drame u završnici utakmice.

Najbolji u redovima Reala bio je sjajni Poirier sa 17 poena, dok je Tavares ostvario double-double učinak do 16 poena i 12 skokova. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa je na parketu proveo 24 minute i za to vrijeme je postigao 10 poena. Tome je dodao po jedan skok i asistenciju.

Luwawu-Cabarrot je bio najefikasniji kod Asvela s 20 poena, dok je Lee ubacio 17.

Real je prvi na tabeli Eurolige sa 16 pobjeda i samo jednim porazom, dok je Asvel na posljednjoj poziciji s omjerom 2-15.