Skijanje
2

Zna se ko je kralj: Marcel Hirscher osvojio zlato u slalomu na SP

Današnjom utrkom u slalomu završeno je Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju u švicarskom St. Moritzu. Marcel Hirscher je opravdao titulu najboljeg skijaša današnjice i osvojio je novo zlato.

Najbolji slalomaš svijeta i vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa bio je najbrži u prvoj vožnji, a u drugoj mu je bilo dovoljno i treće najbolje vrijeme kako bi osvojio zlato i svoju šestu zlatnu medalju sa svjetskih prvenstava.

Hirscher, koji je osvojio zlato i u veleslalomu, je na kraju slavio s vremenom 1:34.75, a iza njega plasirao se također Austrijanac Manuel Feller, koji je za Hirscherom zaostao 68 stotinki.

Bronzana medalja je pripala njemačkom skijašu Felixu Neureutheru, koji je za pobjednikom zaostao 93 stotinki.

Bez medalje je za 11 stotinki sekunde ostao drugi slalomaš svijeta, Norvežanin Henrik Kristoffersen.

Naš jedini takmičar koji se kvalifikovao za današnju utrku Eman emrić nije završio prvu vožnju.