Skijanje
5

Marcel Hirscher došao do petog zlata sa SP slavivši u veleslalomu u St. Moritzu

Austrijanac Marcel Hirscher današnjim trijumfom u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u St. Moritzu potvrdio je status jednog od najboljih skijaša svih vremena.

Hirscher je slavio s vremenom 2:13.31 i na taj način došao do petog zlata na svjetskim prvenstvima i osme medalje ukupno.

Austrijanac je osvojio po dva zlata na prethodna dva svjetska prvenstva u Schladmingu 2013. i Beaver Creeku 2015. godine. Također ima po jedno srebro sa sva tri takmičenja, a u St. Moritzu je ove godine bio srebrni u kombinaciji.

Drugo mjesto na današnjoj utrci pripalo je njegovom sunarodnjaku Rolandu Leitingeru koji je za njim zaostao 25 stotinki.

Bronzanu medalju osvojio je Norvežanin Leif Kristian Haugen (+0.71), a treće mjesto izmaklo je njegovom sunarodnjaku Henriku Kristoffersenu za samo pet stotinki.

Jedini predstavnik Bosne i Hercegovine u današnjoj utrci Marko Šljivić nije završio prvu vožnju.