Skijanje
0

Veleslalom u Beaver Creeku: Dvostruko slavlje Amerikanaca

Ted Ligety, Bode Miller i Marcel Hirscher (Foto: AFP)
Američki skijaši zauzeli su prva dva mjesta u veleslalomskoj utrci Svjetskog kupa u domaćem im Beaver Creeku. Slavio je Ted Ligety ispred Bodea Millera.

Ligety je do druge ovosezonske veleslalomske pobjede došao na suveren način, sa sekundom i 32 stotinke prednosti nad Millerom. Treće je mjesto zauzeo Austrijanac Marcel Hirscher sa sekundom i 82 stotinke zaostatka.

Bila je to ujedno Ligetyju četvrta uzastopna veleslalomska pobjeda, što nije uspjelo nikome od Alberta Tombe 1991. godine. Ukupno je to Amerikancu bila 19. pobjeda u Svjetskom kupu, a sve ih je ostvario u veleslalomu. Veteranu Milleru je drugo mjesto bio prvi plasman na postolje u veleslalomu nakon šest i pol godina. U ukupnom poretku i dalje vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal, dok je Ligety skočio na drugo mjesto.   Svjetski kup skijaša, veleslalom u Beaver Creeku, rezultati: