Skijanje
0

Ubijena švicarska skijašica Corinne Rey-Bellet

FENA
Zasada još nepoznati ubica je u nedjelju uvečer ustrijelio nekadašnju izuzetno uspješnu švicarsku alpsku skijašicu Corinne Rey-Bellet i njenog brata Alaina. Ubistva su se dogodila u kući porodice Rey-Bellet u mjestu Les Crosets u kantonu Valais.

Ubica je provalio u kuću i pucao više puta, saopćila je policija iz Valaisa. Majku 33-godišnje Corinne Rey-Bellet su teško ranjenu prebacili u bolnicu.

Najveći uspjeh karijere švicarska skijašica, koja je bila specijalista za brze discipline, postigla je na svjetskom prvenstvu u domaćem St. Moritzu 2003. godine, kada je u spustu osvojila srebrnu medalju. Mjesec dana nakon toga završila je svoju karijeru. Na olimpijskim igrama 2002. u Salt Lake Cityju u spustu je bila peta, u utrkama Svjetskog kupa četiri puta je pobijedila, dok se na pobjedničko postolje popela ukupno 15 puta.