0

Tedu Ligetyju prvo mjesto i mali globus u Kranjskoj Gori

Ted Ligety (Foto: AFP)
Američki skijaš Ted Ligety pobijedio je u pretposljednjem ovosezonskom veleslalomu, održanom u nedjelju u Kranjskoj Gori. Ujedno je osigurao i mali globus u ovoj disciplini.

Još jednom je sjajni 28-godišnji Amerikanac bio nedodirljiv za svu konkurenciju u veleslalomu. To mu je peta ovosezonska pobjeda u veleslalomu i sedmi plasman na postolje. Nisu mu smetali ni vrlo teški uvjeti u Kranjskoj Gori gdje je jaka kiša znatno oštetila stazu.

Slavio je u vremenu 2:35.43 i ostavio iza sebe za 45 stotinki Marcela Hirschera, do danas jedinog konkurent za mali globus. Austrijanac je sjajno odradio drugu vožnju i napredovao s petog na drugo mjesto, ali njegov zaostatak jednu utrku prije kraja sada iznosi nedostižnih 125 bodova. Za Ligetyja je ovo četvrti mali globus u veleslalomu u kojem je i aktuelni dvostruki svjetski prvak.

Dobar je posao, uprkos tome što mu je izmaknuo mali globus, odradio i Hirscher koji je povećao prednost u ukupnom poretku na 69 bodova u odnosu na Aksela Lunda Svindala koji je u subotu bio šesti. Između Hirschera i njega su se smjestili Alexis Pinturault, Felix Neureuther i Thomas Fanara.

Ivica Kostelić je utrku završio na 15. mjestu s 2,34 sekunde zaostatka za Ligetyjem. U ukupnom je poretku zadržao peto mjesto.