Skijanje
0

Švicarcu Janki super-kombinacija u Wengenu

FENA
Švicarac Carlo Janka pobijedio je u drugoj super-kombinaciji Svjetskog kupa koja je danas vožena u Wengenu.

Švicarac je bio ispred drugoplasiranog Talijana Petera Filla (2:34.38) te sunarodnjaka Silvana Zurbriggena (2:34.56).

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je četvrto mjesto, zaostavši za pobjednikom 65 stotinke sekunde, dok je Natko Zrnčić-Dim osvojio 10. mjesto sa 1.38 sekunde zaostatka.

Kostelić je nakon spusta bio na 18. mjestu, a odličnom vožnjom u slalomu probio se nadomak jednoj od stepenica pobjedničkog postolja. Natko Zrnčić-Dim je u slalomu ostvario najbolje vrijeme slaloma, te se sa 30. mjesta probio na deseto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Austrijanac Benjamin Raich (593) ispred Francuza Jeana-Baptiste Grangea (536), Norvežanina Aksela Lunda Svindala (502) i Ivice Kostelića (479).

U poretku super-kombinacije vodi Raich sa 136 bodova ispred Janka (132).