Skijanje
0

SK u skijaškim skokovima: Sloveniji pobjeda na otvaranju sezone

U njemačkom je Klingenthalu timskim takmičenjem otvoren Svjetski kup u skijaškim skokovima, a pobjedu je odnijela reprezentacija Slovenije.

Treba napomenuti da je zbog jakog vjetra održana samo jedna serija, a Slovenci su slavili s 540.6 osvojenih bodova. Drugo je mjesto pripalo domaćinima Nijemcima, a treće Japancima s neuništivim Noriakijem Kasaijem, dok su favorizirani Austrijanci završili tek na petom mjestu.

Slovence je do slavlja predvodio sjajni Robert Kranjec koji je skočio 141.5 metara, što je bio i najduži skok dana. Osim njega, u pobjedničkoj su momčadi bili i Jurij Tepeš, Jaka Hvala i Peter Prevc.

Aktualni pojedinačni pobjednik Svjetskog kupa Gregor Schlierenzauer nije bio posebno raspoložen u reprezentaciji Austrije, skočio je 127.5 metara. Spomenimo i da je u sastavu Finske, koja je zauzela tek osmo mjesto, bio povratnik Janne Ahonen, međutim skočio je vrlo skromnih 110 metara.