SK, spust u Val d'Isereu: Prva pobjeda za Kaufmann-Abderhalden

0
komentara
1

dijeljenja
SK, spust u Val d'Isereu: Prva pobjeda za Kaufmann-Abderhalden Marianne Kaufmann-Abderhalden (Foto: AFP)
Švicarska skijašica Marianne Kaufmann-Abderhalden pobjednica je četvrtog ovosezonskog spusta u Svjetskom kupu skijašica voženog u francuskom Val d'Isereu.
Za nju je to premijerna pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu, a dosad joj je najbolji plasman bilo drugo mjesto iz spusta u Lake Louiseu voženog prije dvije sedmice.

Slavila je Kaufmann-Abderhalden s 29 stotinki prednosti ispred Slovenke Tine Maze i 52 stotinke prednosti ispred trećeplasirane Austrijanke Cornelije Hütter. Vodeća u ukupnom poretku spusta Maria Höfl-Riesch završila je na devetom mjestu sa sekundom i 21 stotinkom zaostatka.

Spust u Val d'Isereu obilježila su dva pada, onaj Francuskinje Marie Marchand-Arvier (startni broj 13) i Amerikanke Stacey Cook (startni broj 15). Marchand-Arvier stazu je napustila na nosilima, dok je Cook bolje prošla i sama je uspjela spustiti se do cilja. Spomenuti padovi uzrokovali su kašnjenje programa.

Amerikanka Lindsey Vonn, četverostruka ukupna pobjednica Svjetskog kupa, nije završila svoju vožnju, te je ponovo osjetila bol u desnom koljenu.