Skijanje
0

SK, spust u Beaver Creeku: Svindal do 23. pobjede karijere

Aksel Lund Svindal (Foto: AFP)
Norveški 30-godišnji skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je spusta skijaša za Svjetski kup, održanom u američkom Beaver Creeku na temperaturi od minus 18 stepeni Celzija.

Svindal, koji je prošle sezone bio ukupni pobjednik poretka u spustu u Svjetskom kupu, svladao je stazu u Beaver Creeku za jednu minutu , 44 sekunde i 50 stotinki. Ostvario je 23. pobjedu karijere u Svjetskom kupu, a sedmu u spustu.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt sa 17 stotinki zaostatka, a treći je bio Talijan Peter Fill, za 20 stotinki sporiji od Svindala.

Kanađanin Manuel Osborne-Paradis bio je četiri stotinke sporiji od Filla i ostao je bez pobjedničkog postolja.

Svindal je s ovom pobjedom uvjerljivo vodeći u ukupnom poretku nakon pet (od 35) utrka sa 300 bodova. Pred Austrijancem Marcelom Hirscherom je povećao prednost na 140 bodova. Svindal predvodi i poredak u spustu nakon dvije utrke sa 150 bodova.

U subotu će skijaši u Beaver Creeku voziti superveleslalom, a u nedjelju veleslalom.