Skijanje
0

Simon Ammann ne ide u penziju

Simon Ammann (Foto: EPA)
Četverostruki olimpijski pobjednik u skijaškim skokovima, Švicarac Simon Ammann (32), nastavit će karijeru i sljedeće sezone uprkos suprotnim špekulacijama.

Nedavno su švicarski mediji izvještavali kako bi Ammann mogao objaviti kraj karijere nakon što je na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju zauzeo tek 17. i 23. mjesto. No, veliki sportista ima drugačije planove.

"Skijaški skokovi su moja velika strast. Osjećam da još uvijek nije došlo vrijeme za penzionisanje. Uvjeren sam da mogu nastaviti skakati na visokom nivou, a motivacije mi ne nedostaje", izjavio je Ammann.

Švicarac je osvojio po dvije pojedinačne zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Salt Lake Cityju 2002. i Vancouveru 2010. godine. Ima i po jedan naslov svjetskog prvaka u skokovima i letovima, bio je ukupni pobjednik Svjetskog kupa, a jedino što mu nedostaje je trijumf na slavnoj Novogodišnjoj turneji.