Ski skokovi
0

Schlierenzauer opet najbolji u Zakopanima

Austrijanac Gregor Schlierenzauer pobjednik je novog ovosezonskog takmičenja u Svjetskom kupu skijaša skakača, drugog u dva dana u poljskim Zakopanima.

Drugi dan zaredom Austrijanac Gregor Schlierenzauer slavio je u Poljskoj. U petak je ostvario dužine od 138 i 133 metra, odnosno osvojio ukupno 289.8 bodova, dok je u subotu bio još bolji sa skokovima od 140 i 134.5 metra, odnosno ukupno 295.6 bodova.

Nije samo pobjeda Schlierenzauera u subotu u Zakopanima predstavljala ''deja vu'', već i cijeli poredak na pobjedničkom postolju. Drugo mjesto osvojio je opet Švicarac Simon Ammann, ovoga puta sa skokovima od 140.5 i 134 metra, ali je zbog stila dobio 7 i pol bodova manje od 20-godišnjeg Gregora Schlierenzauera.

I osvajač trećeg mjesta je isti kao i u petak, Austrijanac Thomas Morgenstern. Ostvario je dužine od 133.5 i 130.5 metara, te prikupio 276,2 boda.

Skijaši koji su se dva dana zaredom u Zakopanima penjali na pobjedničko postolje, zauzimaju prva tri mjesta i u ukupnom poretku Svjetskog kupa, ali ne istim redoslijedom. Vodeći je i dalje Amman sa 1.099 bodova, a prate ga Schlierenzauer sa 996 i Morgenstern sa 699 bodova.