0

Schild najbrža na Sljemenu

FENA
Marlies Schild (Foto: AP)
Austrijanka Marlies Schild pobjednica je sedmog izdanja "Snježne kraljice", slaloma Svjetskog kupa skijašica na Sljemenu.

Za najbolju slalomašicu današnjice bila je to treća pobjeda na Sljemenu nakon trijumfa 2006. i 2007. godine, četvrta pobjeda ove sezone u pet slalomskih utrka, te ukupno 25. pobjeda u karijeri.

Drugo mjesto osvojila je Njemica Maria Riesch sa 0.75 sekunde zaostatka, dok je treća bila Talijanka Manuela Moelgg sa 1.08 sekundi zaostatka.

Najbolja hrvatska skijašica Ana Jelušić zauzela 11. mjesto, a do prvih bodova stigla je i Sofija Novoselić osvojivši 25. mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Riesch sa 833 bodova, druga je Amerikanka Lindsey Vonn sa 647 bodova, a treća je Austrijanka Elisabeth Goergel sa 483 bodova.

U poretku slalomašica vodi Schield sa 400 bodova, ispred Riesch (320) i Poutiainen (300).