18

Prvi superveleslalom sezone Viktoriji Rebensburg, Mikaela Shiffrin deseta

F. Z.
Viktoria Rebensburg (Foto: EPA-EFE)
Njemica Viktorija Rebensburg pobijedila je u prvoj ovosezonskoj utrci Svjetskog kupa u superveleslalom održanom danas u Lake Louiseu u kanadskoj Alberti.

Rebensburg je utrku završila s vremenom 1:20.00 i bila je brža za 35 stotih dijelova sekunde od Talijanke Nicol Delgado. Talijanka je krenula kao 31. skijašica sa starta i tako Corinne Suter pomjerila na treće mjesto. Skijašica iz Švicarske utrku je završila u vremenu 1:20.42.

Bez podijuma je ostala Stephanie Venier iz Austrije. Zanimljivo je da je Rebensburg pobijedila i u posljednjoj utrci supervelelslaloma prošle sezone. Prva je Njemica koja je ostvarila dvije pobjede uzastopno u ovoj disciplini od Katje Seizinger koja je pobijedila u pet utrka zaredom 1997. godine.

Vodeća u poretku Svjetskog kupa je Mikaela Shiffrin s 472 osvojena boda, a na današnjoj utrci bila je 10. i osvojila 26 bodova. U ukupnom poretku slijede Rebensburg sa 235 i Suter sa 185 osvojenih bodova.