Sjajna vožnja
211

Pogledajte kako je Muzaferija došla do četvrtog mjesta u Švicarskoj, oduševila je pobjednicu

E. B.
Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je danas u spustu u švicarskoj Crans Montani ispisala historiju osvojivši četvrto mjesto na utrci Svjetskog kupa.

Muzaferija je današnju utrku krenula sa startnim brojem 28, a skijala je fenomenalno i na kraju zauzela četvrto mjesto.

Muzaferija je posebno impresivno skijala u trećem i četvrtom sektoru kojeg je odradila bolje čak i od pobjednice Marte Bassino, te joj je na kraju samo 11 stotinki nedostajalo za prvi podij u karijeri.

Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, drugo mjesto je osvojila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka, a treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka.

Po ulasku u cilj kamera je prikazala Bassino i Brignone koje su ostale u čudu kada su vidjele da je Muzaferija osvojila četvrto mjesto, a svakako najsretnija u tom trenutku je bila najbolja spustašica svijeta Gut-Behrami koja je ostala na podiju.