Superveleslalom u Tarvisiju
0

Pobjeda i mali Globus za Lindsey Vonn

Lindsey Vonn (Foto: AP)
Nakon što je u subotu osigurala Mali kristalni globus za najbolju ove sezone u spustu Svjetskog kupa, Globus iste veličine je američka skijašica Lindsey Vonn pokupila i dan kasnije u superveleslalomu.

U talijanskom Tarvisiju je 26-godišnja Vonn slavila u nedjelju u superveleslalomu s vremenom 1:21.75, čime je došla do ukupno 41. pobjede u karijeri u utrkama Svjetskog kupa. Od aktivnih skijašica ispred nje je samo Anja Pärson koja ima 42 pobjede, a posljednju je ostvarila dan ranije u spustu, baš ispred Vonn.

Osim osiguranog novog Globusa Vonn je istovremeno smanjila zaostatak za vodećom skijašicom Svjetskog kupa Marijom Riesch za novih 40 bodova. Njemica još uvijek ima prednost, trenutno iznosi 96 bodova (1676-1580).

Inače, u nedjelju su Amerikanke vladale stazom, pa je osim pobjednice Vonn drugo mjesto osvojila Julia Mancuso, a četvrto Laurenne Ross. Među njih se ugurala spomenuta Riesch koja je završila kao treća.