Skijanje
0

Osborne-Paradis pobjednik treće sezone spusta

Kanadski 25-godišnji skijaš Manuel Osborne-Paradis pobjednik je trećeg spusta sezone u Svjetskom kupu održanog u talijanskoj Val Gardeni.

Osborne-Paradis je zahtjevnu stazu Saslong sa startnim brojem 9 svladao za dvije minute, jednu sekundu i 27 stotinki. Nitko od favorita, koji su kretali nakon njega, nije uspio biti brži.

Osborne-Paradis je ostvario treću pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu, ujedno i treću u ovoj kalendarskoj godini. Prvu je proslavio prošle sezone u spustu u norveškom Kvitfjellu,a drugu ove sezone u supervelslalomu u Lake Louiseu.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Mario Scheiber sa zaostatkom od 13 stotinki, dok su treće mjesto podijelili Švicarac Ambrosi Hoffmann i Francuz Johan Clarey, obojica sa zaostatkom od 25 stotinki sekunde.

Švicarac Didier Cuche osvojio je 10. mjesto, te je i dalje vodeći u poretku spusta, sada sa 206 bodova. U ukupnom poretku Svjetskog kupa, vodeći je Švicarac Carlo Janka sa 540 bodova ispred Austrijanca Benjamina Raicha sa 515 bodova i Didiera Cuchea s 402 boda.