0

Nova pobjeda Simona Ammanna

FENA
Simon Ammann (Foto: AP)
Švicarski skakač na skijama Simon Ammann nastavio je s odličnom formom u završnici ove sezone, te je na takmičenje Svjetskog kupa u Kuopiju ostvario svoju sedmu pobjedu u sezoni u ovom takmičenju kojom je praktično osigurao naslov ukupnog pobjednika.

Ammann je skokovima od 128,5 i 126,0 metara ukupno osvojio 251,0 bod, te je slavio sa čak 16,9 bodova prednosti ispred drugoplasiranoga Poljaka Adama Malysza (123,0 i 123,5 m), dok je treće mjesto zauzeo Norvežanin Anders Jacobsen sa 233,9 bodova (121,0 i 126,5 m).

Dva takmičenja prije kraja Svjetskog kupa Ammann ima čak 183 boda prednosti u odnosu na drugoga Austrijanca Gregora Schlierenzauera, koji je u Kuopiju bio tek 11., te mu je za osiguranje velikog kristalnog globusa dovoljno i 14. mjesto na takmičenju u Lillehammeru u petak. Svjetski kup završit će u nedjelju u Holmekollenu.