Zauzela 32. poziciju
53

Muzaferiju pola sekunde dijelilo od bodova na spustu u Cortini, Goggia osvojila prvo mjesto

E. B.
Elvedina Muzaferija
Danas su se najbolje skijašice svijeta takmičile u spustu u italijanskoj Cortini D'Ampezzo. Sofia Goggia je slavila, a naša Elvedina Muzaferija je na kraju zauzela 32. poziciju.
Italijanka Goggia je, uprkos povredi šake, slavila s vremenom 1:33.47 ispred Slovenke Ilke Štuhec (1:33.60) i Njemice Kire Weidle (1:33.83).

Amerikanka Mikaela Shiffrin je propustila veliku priliku postati najuspješnija skijašica u historiji. Ona je imala prednost u odnosu na Goggiju na prva tri mjerenja vremena, no u posljednje dvije dionice staze je popustila i na kraju zauzela tek četvrto mjesto s vremenom 1:33.97.

Shiffrin je na 82 pobjede u karijeri, baš kao i njena legendarna sunarodnjakinja Lindsey Vonn.

Muzaferija je startala kao 37. po redu, a utrku je završila s vremenom 1:36.60, što joj je bilo dovoljno za 32. poziciju. Od 30. mjesta koje donosi jedan bod dijelile su je 54 stotinke.