U norveškom Kvitfjellu
10

Mayer pobjednik posljednjeg spusta sezone, Kilde preuzeo vodstvo u Svjetskom kupu

F. Z.
Aleksander Aamodt Kilde (Foto: EPA-EFE)
Austrijski skijaš Matthias Mayer slavio je u posljednjem spustu sezone u norveškom Kvitfjellu s vremenom 1:48.02.

Mayer je za 14 stotih dijelova sekunde bio brži od domaćeg takmičara Aleksandera Aamodta Kildea, dok je na trećem mjestu završio Švicarac Carlo Janka.

Osvajač malog kristalong globusa u disciplini spust Beat Feuz danas je bio četvrti sa 43 stota dijela sekunde zaostatka za vodećim.

Francuz Alexis Pinturault danas je završio na 37. mjestu i ostao je bez bodova, ali i vodstva u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Kilde sada ima 1.202 boda, dok je Pinturault drugi sa 1.148 osvojenih bodova. Treći u poretku Svjetskog kupa je Henrik Kristoffersen sa 1.041 osvojenim bodom.

Sutra je u Kvitfjellu na rasporedu utrka superveleslaloma.