Skijanje
0

Mattu superkombinacija u Wengenu

FENA
Austrijanac Mario Matt pobjednik je superkombinacije za Svjetski kup alpskih skijaša u Wengenu. Matt je iskoristio pogodnosti startnog broja jedan u slalomu i izvrsnom vožnjom došao do pobjede.

Slalomska staza u Wengenu je već nakon nekoliko skijaša, zbog pretoplog vremena i rupa postala gotovo neupotrebljiva.

Druga dva mjesta na pobjedničkom postolju osvojili su domaći skijaši. S 38 stotinki zaostatka drugi je bio Marc Berthod, a treći Silvan Zurbriggen, koji je za Mattom zaostao 41 stotinku.

Najveći favorit za pobjedu, Amerikanac Bode Miller, bio je drugi nakon spusta, ali je u slalomu odustao.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić ostao je na korak do postolja, osvojivši četvrto mjesto. Kostelić je skraćeni spust i jednu vožnju slaloma prošao za 2:28,48 sekundi te je za pobjednikom zaostao 61 stotinku.

Vodeći nakon tri utrke superkombinacije je Berthod sa 173 boda, drugo mjesto drži Norvežanin Aksel Lund Svindal (172), koji je danas bio osmi. Do kraj sezone vozit će se još dvije superkombinacije.