Svjetski kup (M)
0

Mali kristalni globus za Cuchea

Didier Cuche (Foto: AP)
Švicarski veteran Didier Cuche (35) pobijedio je treći put ove sezone u spustaškoj utrci Svjetskog kupa alpskih skijaša. Slavio je je u norveškom Kvitfjellu s vremenom 1:45.98.

Nadmašio je Norvežanina Aksela Lunda Svindala, koji je prvo mjesto izborio spustivši se taman prije njega, 17. po redu, za 47 stotinki sekunde. Treće je mjesto pripalo Austrijancu Klausu Kröllu. Njegov zaostatak za pobjednikom bio je 57 stotinki.

Ovom je pobjedom, 14. u karijeri, Cuche potvrdio naslov pobjednika Svjetskog kupa u spustu. Utrku prije kraja sunarodnjak Carlo Janka više ga ne može dostići. Treći je to Mali kristalni globus za Cuchea u spustu nakon 2007. i 2008. godine.

Pobjedom je također povećao izglede za naslov ukupnog pobjednika. Vodeći skijaš ukupnog poretka, Austrijanac Benjamin Raich, potvrdio je slabu formu ne uspjevši izboriti plasman među prvih 30 skijaša, koji osvajaju bodove. Za pobjednikom je zaostao 2.34 sekunde. Svjetski kup skijaša, spust, Kvitfjell: