Skijanje
0

Loitzlu zlato u Liberecu

FENA
Austrijski ski skakač Wolfgang Loitzl osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u poljskom Liberecu na skakaonici od 100 metara.

Loitzl je nakon osvajanja turneje „Četiri skakaonice“ došao i do titule svjetskog šampiona ukupnim skorom od 282 boda i skokovima od 103.5 i 99 metara.

Srebrenu medalju osvojio je drugi Austrijanac Gregor Schlierenzauer. Vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa imao je sedam bodova manje od zemljaka, a samo pola boda više od osvajača bronzane medalje Simona Ammanna.

Veliko iznenađenje priredio je Poljak Kamil Stoch koji je osvojio četvrto mjesto, ispred Martina Schmitta iz Njemačke i Švicarca Andreasa Kuttela.

Prvoplasirani nakon prve serije Finac Harri Olli zauzeo je tek 13. mesto skokom od 87 metara. U prvoj seriji Oli je ostvario najbolji skok dana, od 104. metra.

Na Svjetskom prvenstvu u Liberecu naredno takmičenje biće održano 27. februara kada su na programu skokovi na skakaonici od 130 metra.