Prva pobjeda
9

Loic Meillard osvojio mali Kristalni globus u paralelnom veleslalomu

Švicarski skijaš Loic Meillard pobijedio je na drugoj utrci u paralelnom veleslalomu u sezoni koji je u okviru Svjetskog kupa održan u francuskom Chamonixu.

Meillard je tako osvojio i Mali kristalni globus u toj disciplini budući da je ovo bila bila posljednja utrka.

Zanimljivo da je ovo Švicarcu bila ujedno prva pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu, a prethodno je četiri puta bio na pobjedničkom postolju.

Meillard je u velikom finalu bio brži od sunarodnjaka Thomasa Tumlera, a u polufinalu je bio bolji od Nijemca Alexandera Schmida, koji nije završio utrku.

Trijumfom je došao do Malog kristalnog globusa u disciplini s 129 osvojenih bodova, a na drugom mjestu završio je norveški skijaš Rasmus Windingstad.

Podsjetimo, u generalnom plasmanu vodeći je Henrik Kristoffersen sa 903 boda, a drugi je njegov sunarodnjak Aleksander Aamodt Kilde.