Kriechmayru zlato u superveleslalomu, Baumann srebrom ostvario historijski podvig

H. H.
Kriechmayr (29) je opravdao ulogu  favorita (Foto: EPA-EFE)
Kriechmayr (29) je opravdao ulogu favorita (Foto: EPA-EFE)
Austrijanac Vincent Kriechmayr osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom skijaškom prvenstvu u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Kriechmayr je slavio na stazi Vertigine s vremenom 1:19.41, što je samo sedam stotinki bio bolje od Nijemca Romeda Baumanna, dok je bronza pripala trenutno vodećem skijašu u Svjetskom kupu Francuzu Alexisu Pinturaultu za zaostatkom od 38 stotinki.

Zanimljivo, Baumann koji je inače Austrijanac i sada nastupa za Njemačku, postao je prvi skijaš u modernoj eri koji je osvajao medalje na Svjetskim prvenstvima za dvije različite zemlje. On je 2013. godine osvojio bronzu u kombinaciji dok je nastupao za Austriju.

U Cortini je u subotu na programu ženski spust, a u nedjelju muški.