21.2.2018. u 09:51
8
8
Sofia Goggia (Foto: EPA-EFE)
Talijanska skijašica 25-godišnja Sofia Goggia osvojila je u srijedu zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu.
Goggia je do zlata stigla s 9 stotinki prednosti ispred srebrne Norvežanke Ragnhild Mowinckel, dok je Amerikanka Lindsey Vonn na trećem mjestu kasnila 47 stotinki za pobjednicom.

Amerikanka je na kraju nastupa pustila i suzu s obzirom na to da joj je ovo vjerovatno posljednji spust na Olimpijadi u karijeri.
Goggia je prva Talijanka koja je osvojila zlatnu medalju u spustu na zimskim olimpijskim igrama. Bila je to ujedno i prvo olimpijsko odličje za 25-godišnju talijansku skijašicu.

Bh. predstavnica Elvedina Muzaferija imala je najslabije rezultat od 31 skijašice koje su stigle do cilja. Ona je za Goggiom kasnila 7 sekundi i 58 stotinki.