Giorgio Rocca pobjednik slaloma u Chamonixu

0
Giorgio Rocca
U četvrtom slalomu sezone voženom danas u francuskom Chamonixu talijanski skijaš Giorgio Rocca sjajnom vožnjom deklasirao je konkurenciju.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Drugi je bio vodeći slalomaš Svjetskog kupa do ove utrke Benjamin Raich zaostavši za Talijanom sekundu i 33 stotinke, dok se izvrsnim drugim laufom Šveđanin Markus Larsson probio do trećeg mjesta i rezultata karijere. Četvrti je završio Finac Kalle Palander, a Ivica Kostelić osvojio je peto mjesto.

Nakon četiri od deset slalomskih utrka Rocca vodi u borbi za mali Kristalni globus s deset bodova prednosti ispred Raicha i 82 ispred Austrijanca Rainera Schoenfeldera.

Nakon današnjeg slaloma prekosutra je na programu utrka veleslaloma koja će se voziti u švajcarskom Adelbodenu.

MARLIES SCHILD SLAVILA U DANAŠNJEM SLALOMU

SANATA CATERINA (NINA) - Današnji slalom vožen u talijanskoj Santa Caterini pripao je austrijskoj skijašici Marlies Schild koja je slavila s vremenom 1:29:96.

Marlies Schild

Na pobjedničkom postolju našle su se još Amerikanka Kristine Koznick koja je za pobjednicom zaostala petnaest stotinki, i Njemica Monika Bergmann-Schmuderer od koje je Schild bila brža za 24 stotinke.

Ovom pobjedom Schield je izbila na drugo mjesto u borbi za mali Kristalni globus u slalomu i sada zaostaje za Finkinjom Tanjom Poutiainen osamdeset bodova.

Poutiainen je osvojila šesto mjesto i tako došla do novih četrdeset bodova u Svjetskom kupu, s kojima je još više povećala prednost ispred Janice Kostelić i Anje Paerson, koje su danas ostale bez bodova.

Nakon prva dva dana u kojima su se vozila dva spusta najviše razloga za zadovoljstvo imala je Janica Kostelić koja je zbog 5. i 7. mjesta osvojila još 81 bod u Svjetskom kupu, Anja Pareson osvojila je samo jedan bod, dok je Tanja Poutiainen bila bez bodova jer ne nastupa u spustu. Ipak, zbog dva šesta mjesta u veleslalomu i slalomu Finkinja je došla do novih osamdeset bodova s kojima se opet izdvojila na vrhu u poretku Svjetskog kupa.

Nakon Santa Catarine Poutiaunen, Kostelić, Paesron i društvo preselit će u Cortinu d'Ampezzo gdje će od 12. do 16. januara voziti dva superveleslaloma i dva spusta.