Alpsko skijanje
0

Fabienne Suter pobjednica spusta u Bugarskoj

FENA
Švicarska skijašica Fabienne Suter iznenađujuća je pobjednica petog spusta sezone za Svjetski kup u Banskom u Bugarskoj, koji se vozio umjesto otkazanog spusta u St. Moritzu.

Suter nitko nije davao izgleda za pobjedu jer joj je sedmo mjesto u St. Moritzu prošle godine rezultat karijere u ovoj disciplini, a ove godine najbolja je bila u Altenmarkt-Zauchenseeu gdje je osvojila 18. mjesto.

Suter je izvrsno odvozila nepoznatu stazu u Bugarskoj i slavila s čak 1,15 sekundi prednosti ispred Austrijanke Andree Fischbacher. Suter je to prva spustaška pobjeda, a ukupno treća u karijeri. Prošle godine dvaput je slavila u superveleslalomu u kojem je ove sezone osvojila dva druga mjesta.

Treće mjesto u današnjem spustu, inače 26. utrci sezone, podijelile su Italijanka Nadia Fanchini i vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Amerikanka Lindsey Vonn, koje su za Suter zaostale 1,24 sekunde.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Vonn je povećala prednost pred konkurenticama. Vonn vodi s ukupno 1.434 osvojena boda, a drugoplasirana Njemica Maria Riesch, koja je danas bila tek 18., zaostaje 346 bodova (1.088). Na trećem mjestu ostala je Šveđanka Anja Paerson (960), koja danas nije završila utrku.

Vonn je i vrlo blizu osvajanja Maloga kristalnog globusa u spustu. Vonn vodi s 380 bodova, a 118 bodova manje ima drugoplasirana Švicarka Dominique Gisin, koja danas nije završila utrku. Na trećem mjestu je Paerson (220).

Bila je to prva utrka Svjetskog kupa u Bugarskoj u posljednjih 25 godina, a ovog vikenda na rasporedu su još jedan spust i superveleslalom.