Aspen, slalom
0

Druga pobjeda u karijeri Zahrobske

Češka skijašica Šarka Zahrobska ostvarila je drugu pobjedu u karijeri, u utrkama Svjetskog kupa. Uvjerljivo najbolja je bila na slalomu u Aspenu.

Nakon prve vožnje Zahrobska je sve konkurentice iza sebe ostavila za više od jedne sekunde, a potom je u drugom laufu inteligentno i mirno sačuvala prednost, te u cilj ušla sa 58 stotinki prednosti u odnosu na drugoplasiranu Marlies Schild.

Skok Shild s trećeg na drugo mjesto bila je jedina promjena unutar najboljih pet iz prve vožnje. Zbog toga je njena sunarodnjakinja Kathrin Zettel skliznula jednu stepenicu ispod, dok su dvije sestre Riesch, Susanne i Maria, ostale na svojim pozicijama, četvrtoj, odnosno petoj.

Bio je ovo drugi slalom u sezoni, a podsjetimo da je u prvom u Leviju slavila baš Maria Riesch. Treće iz finskog Levija, Tanje Poutiainen, nije bilo na startu u Aspenu zbog ozljede leđa.

U ukupnom redoslijedu vodi Kathrin Zettel sa 220 bodova, ispred Marie Riesch sa 176 i Tanje Poutiainen sa 165.