18

Beat Feuz konačno ispunio san i slavio na spustu u Kitzbühelu

E. B.
Švicarski skijaš Beat Feuz je uspio konačno ostvariti veliki san i slaviti na spustu u Kitzbühelu.

Feuz je stigao do svoje prve pobjede na planini Hahnenkamm sjajnom vožnjom s vremenom 1:53.77 i tako nakon četiri druga mjesta konačno slavio na kultnoj stazi Streif.

Drugo mjesto osvojio je Matthias Mayer koji je za pobjednikom zaostao 16 stotinki, dok je treći na današnjoj utrci bio Dominik Paris sa 56 sekundi zaostatka.

Utrku su obilježila i dva teška pada nakon kojih su Ryan Cochran-Siegle i Urs Kryenbühl prebačeni u bolnicu. Cochran-Siegle je pao na sredini staze, dok je Kryenbühl pao na skoku prije ulaska u ciljnu ravninu.

Utrka je nekoliko puta prekidana zbog jakog vjetra, a nakon što se prvih 30 takmičara spustilo odlučeno je da se utrka konačno prekine i službenim proglasi poredak koji je bio u tom trenutku.

Mayer je sa 238 boda preuzeo vodeću poziciju u poretku spustaša od Aleksandera Ammodta Kildea (190), dok se Feuz probio na drugo mjesto sa 226 bodova. Paris je četvrti sa ukupno 140 osvojenih bodova.