sport
0

Sjedeća odbojka: Reprezentacija BiH peti put evropski prvak

FENA
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je petu uzastopnu titulu evropskog prvaka, nakon što je večeras u finalu u pet setova savladala selekciju Rusije sa 3:2 (25:20, 25:17, 18:25, 21:25, 15:7).

Aktualni svjetski, paraolimpijski i evropski prvaci su na prvenstvu, odražnom u mađarskom gradu Nyregyhaza, grupnu fazu takmičenja okončali sa pet pobjeda. Maksimalnim rezultatima 3:0 savladali su ekipe Hrvatske, Mađarske, Grčke, Latvije i Velike Britanije, dok su polufinalu bili bolji od Nijemaca sa 3:2.

Bronzana medalja pripala je reprezentaciji Njemačke, koja je savladala domaćina Mađarsku sa 3:1.

Povratak zlatnih obojkaša BiH u Sarajevo očekuje se u nedjelju u 14.00 sati ispred Zemaljskog muzeja .