sport
4

Sevilla nanijela Las Palmasu prvi domaći ovosezonski poraz

Fudbaleri Seville nanijeli su prvi ovosezonski domaći poraz ekipi Las Palmasa u španskoj La Ligi rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu obje ekipe nisu iskoristile po jednu veliku priliku. Golman Seville Rico spriječio je pokušaj Mese, dok s druge strane Vasquez u ključnom trenutku nije bio precizan.

U nastavku susreta bolja igra Las Palmasa. Redale su se prilike Simona, Boatenga i Halilovića, ali domaći nisu mogli do vodstva.

Gosti su jedino zaprijetili preko Vitola, a deset minuta prije kraja i došli do prednosti. Precizan je bio Correa nakon asistencije Iborre.

Sevilla je ostala na trećem mjestu La Lige sa tri boda manje od lidera Reala iz Madrida, koji ima dvije utakmice manje. Las Palmas je i dalje na 11. poziciji.