17

Serie A: Milan odigrao junački i sa dva igrača manje pobijedio Bolognu

Piše: Edin Isanović
(Foto: EPA)
Bologna i Milan odmjerili su snage u okviru zaostale utakmice 18. kola Serie A. Krajnji rezultat glasio je 0:1.

Gosti iz grada mode veliki dio utakmice imali su dva igrača manje na terenu, ali su odigrali junački i golom Pašalića u 90. minuti stigli do pobjede.

Obje ekipe ovaj dvoboj vidjele su kao priliku da poprave dojam. Bologna je prije nekoliko dana na svom terenu poražena od Napolija sa visokih 7:1.

S druge strane, Milan je stigao u Bolognu nakon četiri vezana poraza. U uvodnim minutama gosti su bili ofanzivniji.

No, domaći su brzo uspostavili terensku ravnotežu. U 38. minuti izabranici Vincenza Montelle ostali su sa igračem manje jer je Paletta dobio drugi žuti karton.

Pred kraj prvog poluvremena šansu za Bolognu imao je Džemaili, ali je čuvar mreže gostiju sigurno intervenisao. Ostalo je 0:0.

U nastavku domaći kreću snažno. Stvarali su šanse koje su najčešće završavale na rubu šesnaesterca.

Gosti su u 58. minuti ostali bez još jednog igrača. Za samo pet minuta Kucka je dobio dva žuta kartona. Bologna je imala dva igrača više u polju. Prvu ozbiljniju priliku u 67. minuti imao je Pašalić. Ipak, iz neposredne blizine nije bio precizan.

Destro je u 76. minuti sa pet metara prebacio gol. Domaći su konstantno pokušavali doći do pogotka, ali nisu mogli da probiju bunker Milana.

Verdi je u 87. minuti pokušao pogoditi iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

Kazna je stigla u 90. minuti kada je Pašalić pogodio za veliku pobjedu gostiju. Nevjerovatan trijumf gostiju.

Milan sada ima 40 bodova i ostaje na sedmom mjestu, dok je Bologna trinaesta sa 27 osvojenih bodova.