sport
7

Semir Štilić postigao gol i asistirao u pobjedi Wisle nad Cracovijom

Piše: J. H.
Semir Štilić, bh. internacionalac u dresu Wisle iz Krakowa, postigao je gol i asistirao u današnjem gradskom derbiju protiv Cracovije.

Wislu je u vodstvo doveo Arkadiusz Glowacki u 34. minuti utakmice da bi Štilić zatresao mrežu gostiju četiri minuta kasnije. Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Saidi Ntibazonkiza je u 76. smanjio na 2:1, a sudbinu Cracovije zapečatio je Lukasz Gargula tri minute prije kraja utakmice za konačnih 3:1.

Wisla - Cracovia 3:1 by _gosc_

Ovo je za povremenog reprezentativca BiH bio prvi gol otakako se u januarskom prijelaznom vratio u Poljsku.

Ovom pobjedom Wisla se učvrstila na drugoj poziciji sa 43 boda. Na prvom mjestu je Legia sa šest bodova više dok je trećeplasirana ekipa poljskog prvenstva Gornik iz Zabrza u kojem također igra povremeni reprezentativac Boris Pandža.