Takmičenje u Potchefstroomu
0

Semenya bez olimpijske norme na otvaranju sezone

Caster Semenya
Bivša svjetska prvakinja na 800 metara, južnoafrička atletičarka Caster Semenya (21), propustila je ostvariti kvalifikacijsku normu za Olimpijske igre u Londonu na mitingu održanom u južnoafričkom Potchefstroomu.

Semenya je u svojoj prvoj utrci na 800 metara u sezoni pobijedila sa slabim rezultatom 2:03.60, što je skoro četiri sekunde slabije vrijeme od potrebne olimpijske norme (1:59.90).

"Bila je to dobra utrka i uživala sam. Trčala sam malo glupo jer nisam preuzela vodstvo od samog starta. Mislila sam da će ostale takmičarke diktirati tempo, ali svi učimo na svojim greškama" rekla je Semenya, zlatna sa SP-a 2009. godine u Berlinu i srebrna prošle godine iz Daegua.

Kažimo da se na mitingu u Potchefstroomu natjecateljskom ritmu nakon osam mjeseci stanke zbog ozljede Ahilove tetive vratio još jedan bivši svjetski prvak na 800 metara Mbulaeni Mulaudzi.

Zlatni iz Berlina 2009. osvojio je prvo mjesto s vremenom 1:46.41, ali je propustio dohvatiti olimpijsku normu za 81 desetinku sekunde.