GPA prvenstvo Evrope
454

Sejfo Šehović uspješan u Atini: Tri zlatne medalje za moju BiH

Piše: Edin Isanović
Sejfo Šehović (58), višestruki svjetski i evropski prvak u powerliftingu i bench pressu nastupao je u Atini na GPA Evropskom prvenstvu. On je bio jedini bh. predstavnik na ovom takmičenju, a osvojio je tri zlatne medalje. U powerliftingu total 515 kilograma, kategoriji pull/push total 315 kilograma i deadlliftu 230 kilograma.

Šehović je potvrdio svjetski rekord koji je postavio prošle godine u Zadru u deadlliftu u kategoriji do 73 kilograma.

''Bio sam jedini bh. predstavnik na ovom takmičenju, a za moju Bosnu i Hercegovinu osvojio sam tri zlatne medalje. Drago mi je što sam potvrdio svjetski rekord u deadlliftu, gdje sam podigao 230 kilograma. Treću godinu zaredom rekord ostaje u mom vlasništvu na svjetskom i evropskom takmičenju'', istakao je Šehović za Klix.ba.

Podsjetimo, Šehović je 2015. godine u Las Vegasu na Svjetskom prvenstvu u powerliftingu osvojio dva zlata za BiH. Početkom decembra 2016. u Moskvi je na Svjetskom prvenstvu postao prvak u deadliftu, gdje je oborio svjetski rekord u ovoj disciplini, a u Atini je samo potvrdio kvalitet.