5

Zrinjski uvjerljiv protiv Kaknja pred hercegovački derbi

FENA
(Foto: Klix.ba)
Rukometaši Zrinjskog s uvjerljivih 40:28 (23:14) pobijedili su Kakanj na svom parketu u zaostaloj utakmici 8. kola Premijer lige BiH.

Nakon izjednačenih nekoliko uvodnih minuta domaći rukometaši polako su se počeli odvajati da bi u 20. minuti imali prvu osjetniju prednost 15:10.

Do kraja poluvremena Zrinjski je pobjegao na plus devet (23:14), a Plemići su nastavili u istom ritmu i u drugom poluvremenu te su na kraju došli do četvrte prvenstvene pobjede rezultatom 40:28.

Sljedeći nastup u domaćem prvenstvu mostarski rukometaši imaju u subotu, 25. novembra, kada se u Ljubuškom igra hercegovački derbi Izviđač – Zrinjski.

Nakon osam odigranih kola Izviđač je prvi na tabeli s maksimalna 24 boda, dok je Zrinjski četvrti s 12 bodova, uz utakmicu manje u odnosu na Ljubušake.